VEGAMØTE 25 – avlyst for i år, kommer tilbake i 2026
Det er med sterk beklagelse vi ser oss nødt til å avlyse årets VEGAMØTE. Vi har lagt mye jobb i å få satt sammen et godt program som vi gledet oss til å få gjennomført. Men dessverre kolliderte vår samling datomessig med noen andre viktige arrangementer, som førte til noen tunge forfall for oss.
Vi har fortsatt sterkt fokus på både folk og distrikt og setter i gang umiddelbart med planlegging av VEGAMØTE 26 som vil komme på vårparten!
Spennende distriktskonferanse på Vega!
BaseCamp Vega arrangerer i samarbeid med Aktiv Vega en spennende konferanse med fokus på folk og distrikt på Vega 16. og 17. oktober.
Vi arrangerte i fjor VEGAMØTE 24 på Vega, en spennende og distriksvennlig «konferanse» med fokus på folk og distrikt. Mange fornøyde deltakere og foredragsholdere, både fra kommuner og lokalt næringsliv. Vi gjentar arrangementet i år, VEGAMØTE 25, og har satt sammen et meget sterkt program med spennende og varierte foredragsholdere med forskjellige bakgrunner og erfaringer.
Problemene for distriktene rundt om i Norge blir flittig omtalt og diskutert av politikere og media, men fortsatt ser vi en utfordrende framtid for distriktene, både langs kysten og i innlandet. Foredragsholdere har meget god kompetanse på distriktsproblematikken, vel verdt å høre på og diskutere med.
Noen av foredragsholderne:
-
- Knut Vareide, Seniorforsker Telemarksforskning
-
- Audun Pettersen, Utviklingsleder reiseliv, Innovasjon Norge
-
- Odd Roar Lange, ‘The Travel Inspector’, Norges mest leste reiselivsjournalist
VEGAMØTE 25 ble utsatt i vår og da var programmet satt sammen slik: Program VEGAMØTE 25
Utarbeidelsen av det endelige programmet er i sluttfasen, og det blir noen endringer, men like innholdsrikt. Online påmelding vil også bli lagt ut om litt.
Spørsmål kan rettes til Gunnar på 476 74 907 eller på mail til gunnaralmlid@outlook.com. Info@basecampvega.no kan også benyttes.
Vi ses på Sundsvoll, Vega!